Komunikat prasowy

13.11.2018

Ebury otwiera kolejne biuro. Tym razem w Czechach

Ebury Polska ma istotny udział w procesie powstawania następnych oddziałów firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie odpowiada za nowe biuro u naszych południowych sąsiadów.

Mający siedzibę w Londynie fintech, wspierający przedsiębiorców w rozwoju międzynarodowym, m.in. w obszarze rozliczeń transakcji walutowych, otworzył swój polski oddział w 2015 roku. Cel był klarowny – Warszawa miała się stać strategicznym punktem dla działalności firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziś polski oddział fintechu, który na co dzień znacznie ułatwia już kilkuset polskim firmom handel zagraniczny, jest wzorem dla innych. Nie dziwi więc, że to właśnie Ebury Polska odpowiada za inne biura w regionie CEE (ang. Central and Eastern Europe).

Nowe biuro Ebury znajduje się w centrum Ostrawy. Pracę w Czechach rozpocznie zespół pracowników, którzy przez ostatnie miesiące szkolili się w Warszawie. Za czeski oddział odpowiadał będzie Tomáš Kudla.

Czechy to bardzo ciekawy rynek, np. ze względu na duży udział handlu zagranicznego w gospodarce tego kraju. Dodatkowo czeska korona, obok forinta węgierskiego i polskiego złotego, jest kluczową walutą rozliczeniową regionu Europy Środkowo-Wschodniej, wskazuje Jakub Makurat, dyrektor generalny Ebury Polska.

Wato też pamiętać, że Czechy, po Niemczech, to kraj do którego najwięcej eksportowały polskie firmy w ubiegłym roku (awans z 3. pozycji w 2016 r. na 2. w 2017 r.). To m.in. dlatego dzięki doświadczeniom i wiedzy polskich ekspertów, czeskie biuro Ebury podjęło w ostatnich miesiącach współpracę już z kilkudziesięcioma firmami.

Przed otwarciem oddziału w Ostrawie, w regionie CEE, powstało także biuro w Rumunii, które rozpoczęło działalność w maju 2018 r. 

Na co mogą liczyć przedsiębiorstwa w Czechach? Ebury zaproponuje usługi walutowe, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz rozliczenia międzynarodowe, w tym Ebury Accounts, czyli rachunki płatnicze dla firm, korzystne zwłaszcza dla małych i średnich firm. Niedługo uruchomiona zostanie także usługa finansowania handlu, wymienia Jakub Makurat.

O Ebury

Ebury to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw – pomaga im rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczania transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym. Ebury umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. rupia indyjska, chiński juan, real brazylijski, thajski bat, meksykańskie peso) oraz dostarcza rewolucyjne rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm.

Precyzyjnie dobierając instrumenty finansowe zabezpieczające ryzyko kursowe, Ebury zwiększa bezpieczeństwo dochodów i chroni marżę przedsiębiorców. Analizy i zestawy użytecznych informacji przekazywane codziennie przez analityków Ebury zapewniają przedsiębiorcom komfort i możliwość skoncentrowania się na prowadzeniu własnego biznesu.

Ebury to zespół niemal 300 specjalistów posiadających bogate doświadczenie na światowych rynkach finansowych pracujących w 4 biurach: Londynie, Amsterdamie, Madrycie i Warszawie. Własne centrum IT w Maladze (Hiszpania) dostarcza klientom bezpieczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, w tym najwyższej jakości platformę online.

Zaawansowana technologia stosowana w Ebury usprawnia proces rejestracyjny i transakcyjny oraz umożliwia dostęp do największych dostawców płynności. Ebury współpracuje m.in. z Barclays, Deutsche Bank, Societe Generale, Citi Bank i ABN-AMRO.

Firma zrealizowała dotąd transakcje o łącznej wartości ponad 7 mld funtów (ok. 40 mld złotych). Ebury za każdym razem głęboko analizuje biznes każdego z klientów, co umożliwia precyzyjne poznanie ich potrzeb, zaoferowanie usług „skrojonych na miarę” i zapewnienie spersonalizowanego kontaktu (dedykowany specjalista). Do tej pory firma obsłużyła ok. 5 tys. europejskich eksporterów i importerów.

Gwarancją bezpiecznej współpracy z Ebury jest działalność pod nadzorem FCA (brytyjski odpowiednik KNF), w tym status Autoryzowanej Instytucji Płatniczej. Ebury podlega przepisom prawnym Urzędu Skarbowego i Celnego Jej Królewskiej Mości (HM Revenue and Customs). Ebury ściśle współpracuje z instytucjami wspierającymi biznes i stosunki gospodarcze pomiędzy krajami. W Polsce Ebury jest członkiem i aktywnie współpracuje z British Polish Chamber of Commerce.

TwitterinPeopleChat