Komunikat prasowy

15.02.2018

Ebury ze statusem instytucji pieniądza elektronicznego i nowymi rynkami

Ebury Partners, firma oferująca rozliczania transakcji walutowych, otrzymała status instytucji pieniądza elektronicznego. Ebury ma swoje biuro także w Polsce.

Dlaczego nadanie statusu instytucji pieniądza elektronicznego firmie Ebury jest tak istotne? Dzięki temu przedsiębiorstwo otrzymało zezwolenie m.in. na administrowanie pieniądzem elektronicznym, a także rozliczania transakcji w nim dokonywanych. W praktyce, daje to Ebury prawo otrzymywania pieniędzy klientów i dokonywania w ich imieniu płatności.

To bardzo dobra wiadomość dla naszych klientów w całej Europie, w tym także i w Polsce. Nowy status, pozwoli nam dostarczać lepsze możliwości transakcyjne i funkcjonalności dla naszych klientów, którzy rozwijają biznes w skali międzynarodowej”, mówi Jakub Makurat, dyrektor generalny Ebury Polska.

Decyzja FCA (ang. The Financial Conduct Authority, organu nadzoru nad rynkiem finansowym w Wielkiej Brytanii), która będzie obowiązywała na terenie całej Unii Europejskiej, to kolejny dowód na to, że plany rozwoju Ebury są konsekwentnie realizowane. 

Nowy status regulacyjny jest ważny dla nas, ale w szczególności dla naszych klientów. Po otwarciu biur w całej Europie, w tym w Londynie, Paryżu, Zurichu, Amsterdamie, Madrycie, Milanie i w Warszawie, obecne wydarzenie towarzyszy otwieraniu kolejnych biur Ebury na całym świecie, m.in. w Toronto i w Dubaju. Nowe lokalizacje pojawiają zawsze w tych miejscach, gdzie nasi klienci rozwijają biznes. Kluczową ambicją Ebury jest dostarczenie biznesom możliwości transakcyjnych w rozwoju międzynarodowym, szczególnie w zakresie zarządzania ryzykiem i płynności. Jesteśmy Fintech. Koncentrujemy się na potrzebach naszych klientów, aby dostarczyć im odpowiednie narzędzia”, dodaje Jakub Makurat.

Czas na nowe rynki

Polski odział Ebury ma w planach – już tych najbliższych – wejście do krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. Ebury Polska ma zacząć swoją działalność w Czechach.

Ebury obsługuje w Europie dwadzieścia kilka tysięcy przedsiębiorstw m.in. dostarczając im rozwiązań ułatwiających finansowanie handlu z zagranicznymi partnerami, pomagając zarządzać ryzykiem walutowym, czy też tworząc dla firm indywidualnie dobrane strategie walutowe. W warszawskim biurze w ciągu zaledwie dwóch lat został zbudowany zespół 50 konsultantów. Dzięki innowacyjnej technologii i usługom dopasowanym do indywidualnych potrzeb biznesowych, Ebury stale umacnia swoją pozycję na rynku polskim, obsługując już kilkaset polskich firm, przede wszystkim eksporterów i importerów. Nadanie firmie statusu instytucji pieniądza elektronicznego, zdecydowanie wzmocni proces jej rozwoju.

Załączniki komunikatu

TwitterinPeopleChat