Komunikat prasowy

30.09.2015

Ebury uruchamia innowacyjną platformę online dla polskich eksporterów i importerów

Polskie firmy uzyskały prostą i bezpieczną metodę wymiany nawet najbardziej egzotycznych walut, która omija skomplikowane i kosztowne procedury. Brytyjska firma Ebury, jako Międzynarodowa Instytucja Płatnicza regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA), specjalizująca się w transakcjach walutowych dla małych i średniej wielkości eksporterów i importerów, uruchomiła dla firm z Polski innowacyjną platformę online. Platforma umożliwia łatwe, sprawne i bezpieczne realizowanie przelewów w ponad 50 walutach z całego świata bez konieczności posiadania oddzielnego konta walutowego.

Od teraz każdy polski przedsiębiorca może zlecić przelew międzynarodowy do wybranego przez siebie beneficjenta, śledzić proces transakcyjny oraz przesyłać środki na konta bankowe nawet do najbardziej odległych kontrahentów.

Platforma Ebury Online w języku polskim ułatwi prowadzenie biznesu przedsiębiorcom dokonującym transakcji międzynarodowych - przede wszystkim eksporterom i importerom. Dzięki platformie każda polska firma może w prosty i szybki sposób zlecić przelew do swoich kontrahentów za granicą, a następnie online śledzić proces transakcyjny. Wygląd i funkcjonalność serwisu odpowiada na potrzeby firm z dynamicznie rozwijającego się sektora MŚP. Platforma ułatwia również zarządzanie dużą ilością mniejszych, rozdrobnionych płatności zagranicznych.

- Dzięki skorzystaniu z Ebury Online finansiści w polskich przedsiębiorstwach mają pełną kontrolę nad płatnościami przy jednoczesnym zdobyciu znacznie lepszych warunków dla swoich transakcji walutowych. Przewagą naszej platformy jest m.in. duża wygoda dla użytkownika. Przedsiębiorcy nie muszą już wykonywać dwóch oddzielnych transakcji - w pierwszej kupić walutę, a w drugiej, oddzielnej, wykonać płatnośćEbury Online jest połączeniem platformy wymiany walut oraz systemu do inkasa należności i dokonywania płatności zagranicznych - wyjaśnia Jakub Makurat, Dyrektor Generalny Ebury Polska.

Co ważne dla działów księgowych, eksport danych następuje w formacie CSV - kompatybilnym z wszystkimi pakietami rachunkowości. Eksperci Ebury wspierają klientów w odpowiednim przystosowaniu parametrów platformy do potrzeb klienta.

Ebury zapewnia realizację transakcji w ponad 140 walutach z całego świata, z czego 53 waluty dostępne są za pośrednictwem platformy online (sprzedaż 28 walut, zakup 53 walut). Są to zarówno te najważniejsze dla polskich firm czyli euro, brytyjski funt, korona czeska, rosyjski rubel i chiński juan, jak i te coraz popularniejsze wśród polskich eksporterów takie jak rupia indyjska, szyling kenijski, tajski bat czy meksykańskie peso. System działa na bazie unikalnej technologii opracowanej przez Ebury i zapewnia bezpieczeństwo obrotu. - Polscy przedsiębiorcy mogą u nas wykonać transakcje w znacznej ilości walut świata, a nie jak dotychczas – co najwyżej w kilku lub kilkunastu. Nie ma też konieczności posiadania oddzielnego konta walutowego - dodaje Jakub Makurat. Ebury online jest znakomitą alternatywą dla powszechnie stosowanych systemów bankowości elektronicznej.

Dostęp do jednego profilu na platformie może mieć nieograniczona liczba użytkowników o różnych poziomach uprawnień wymagających pojedynczej lub podwójnej autoryzacji, co zapewnia odpowiednią weryfikację przed realizacją płatności. Platforma posiada także opcję realizacji wygodnych, wielokrotnych płatności oraz stosowania e-mailowych potwierdzeń dla beneficjentów, łącznie z komunikatami w formacie SWIFT. Obsługę systemu m.in. poprzez czat oraz infolinię na bieżąco wspiera zespół wykwalifikowanych pracowników Ebury.

- Innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewnia nasze centrum technologiczne w Maladze w Hiszpanii, gdzie pracuje zespół doświadczonych programistów i inżynierów. Dzięki nim byliśmy w stanie dostarczać technologię obniżającą koszty małym i średnim brytyjskim, niemieckim, holenderskim eksporterom oraz importerom. Od niedawna z tych samych możliwości mogą także korzystać polscy dyrektorzy finansowy - mówi Salvador Garcia, Prezes Zarządu i współzałożyciel Ebury. Łącznie z platformy skorzystało już niemal 1000 europejskich przedsiębiorstw.

Do tej pory firma Ebury współpracowała z ponad 5 tys. firm oraz organizacji realizując w przeliczeniu dla nich transakcje o łącznym obrocie ponad 44 miliardów złotych.

 

O Ebury

Ebury to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw – pomaga im rozwijać biznes na rynkach zagranicznych, eliminując bariery w obszarze rozliczania transakcji walutowych oraz zarządzania ryzykiem walutowym. Ebury umożliwia transakcje w ponad 140 walutach, w tym wielu walutach odległych krajów (m.in. rupia indyjska, chiński juan, real brazylijski, thajski bat, meksykańskie peso) oraz dostarcza sprawdzone rozwiązania w handlu zagranicznym, dotychczas niedostępne dla polskich firm.

Precyzyjnie dobierając instrumenty finansowe zabezpieczające ryzyko kursowe, Ebury zwiększa bezpieczeństwo dochodów i chroni marżę przedsiębiorców. Analizy i zestawy użytecznych informacji przekazywane codziennie przez analityków Ebury zapewniają przedsiębiorcom komfort i możliwość skoncentrowania się na prowadzeniu własnego biznesu.

Ebury to zespół niemal 300 specjalistów posiadających bogate doświadczenie na światowych rynkach finansowych pracujących w 4 biurach: Londynie, Amsterdamie, Madrycie i Warszawie. Własne centrum IT w Maladze (Hiszpania) dostarcza klientom bezpieczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, w tym najwyższej jakości platformę online.

Zaawansowana technologia stosowana w Ebury usprawnia proces rejestracyjny i transakcyjny oraz umożliwia dostęp do największych dostawców płynności. Ebury współpracuje m.in. z Barclays, Deutsche Bank, Societe Generale, Citi Bank i ABN-AMRO.

Firma zrealizowała dotąd transakcje o łącznej wartości ponad 7 mld funtów (ok. 40 mld złotych). Ebury za każdym razem głęboko analizuje biznes każdego z klientów, co umożliwia precyzyjne poznanie ich potrzeb, zaoferowanie usług „skrojonych na miarę” i zapewnienie spersonalizowanego kontaktu (dedykowany specjalista). Do tej pory firma współpracowała z ok. 5 tys. europejskich eksporterów i importerów. 

Gwarancją bezpiecznej współpracy z Ebury jest działalność pod nadzorem FCA (brytyjski odpowiednik KNF), w tym status Autoryzowanej Instytucji Płatniczej. Ebury podlega przepisom prawnym Urzędu Skarbowego i Celnego Jej Królewskiej Mości (HM Revenue and Customs). Ebury ściśle współpracuje z instytucjami wspierającymi biznes i stosunki gospodarcze pomiędzy krajami. W Polsce Ebury jest członkiem i aktywnie współpracuje z British Polish Chamber of Commerce.

Załączniki komunikatu

TwitterinPeopleChat